چگونه با خانم ها ارتباط برقرار كنیم؟

مردان و زنان با هم متفاوت هستند. خوشبختانه برخلاف آنچه شنیده اید‌، هیچ كدام بر دیگری برتری ندارد. اما تفاوت های میان زنان و مردان باعث به وجود آمدن تضادهایی در فهم یكدیگر می شود. اگر میخواهید در روابط اجتماعی با زنان ارتباط موفقی برقرار كنید،‌ این مقاله میتواند كمك زیادی به شما كند:

  • درابتدا این نكته را درك كنید كه زنان مانند همدیگر نیستند. تفاوت های ن‍ژادی،‌رفتاری، شخصیتی و ظاهری باعث می شود هر كدام از انسانها منحصر به فرد باشند. در حقیقت شباهت های فرهنگی ما را ترغیب به برقراری رابطه میكند. برای مثال، در یك خانواده زنان یاد میگیرند كه وظیفه آنها مراقبت از فرزندان و انجام كارهای منزل است. این امر موضوعی كاملاً‌كلیشه ای است كه در تمام فرهنگ ها با هر سطح مالی و نژادی و قومی جا افتاده است. معمولاً‌این گونه رفتارها كه جهانی هستند و در تمام دنیا وجود دارد باعث به وجود آمدن سبك های مشابه زندگی شده است.
  • تصدیق كنید كه تفاوت ها وجود دارد. یك خانم ممكن است دستوری غیر مستقیم به شما بدهد،‌اما گفته میشود معمولاً‌ مردان دستورات را مستقیم می دهند. بنابراین همین امر می تواند باعث ایجاد سوء تفاهم شود. برای مثال اگر زنی بخواهد شما جلوی فروشگاه بایستید به جای اینكه بگوید “جلوی فروشگاه بایست” می گوید “اگر برای تو ایرادی نداره، خیلی خوب می شد اگه….”‌ چرا كه معمولاً‌ زنان دوست دارند مردانی كه آنها عاشقشان هستند كارها را بر طبق میل خود انجام دهند . به نظر پیچیده است اما زنان آموخته شده اند كه پیش دستی كنند. زنان معمولاً جزئیات مورد پسند مردان مانند غذا، لباس، برنامه های تلویزیون و غیره را در ذهن ثبت می كنند. برای مثال مواقعی كه شما نمی توانید برنامه مورد علاقه خود را ببینید،‌ می بینید كه همسرتان آن را به خاطر شما ضبط كرده تا بعداً بتوانید تماشا كنید و در این مواقع است كه او را درك خواهید كرد و بیشتر عاشقش خواهید شد. معمولاً غیرمستقیم بودن زنان به شما كمك میكند آن چیزی را كه آنها میخواهند انجام دهید. برای مثال هنگامی كه از فروشگاه به منزل بر میگردید او با خودش فكر میكند كه واقعاً‌شما مجبور به انجام چنین كاری برای او نبودید و این بسیار برای او لذت بخش است كه شما انجام داده اید. معمولاً‌ زنان از اینكه كار دلپسند آن ها را با اینكه دوست ندارید، انجام داده اید از شما قدردان خواهند بود.

 

  • اگر نمیدانید بپرسید. معمولاًچیزهای كه به صورت غیر مستقیم گفته میشود میتواند گمراه كننده باشد. برای مثال ممكن است چیزی را از دكور خانه جابه جا كنید و نظر او را بپرسد . اگر او بگوید :‌من دوست داشتم كه …… و شما جای آن را عوض كنید و با این حرف او مواجه شوید:‌ قبلاً‌هم جای ان خوب بود اما من دوست داشتم كه ….. معنی این حرف او این است كه جای قبلی او اصلا خوب نبوده و او راضی نبوده است. این گونه حرف زدن بیان مودبانه عدم رضایت از تغییرات است. اگر این گونه حرف زدن او شما را گیج میكند،‌بهتر است مستقیماً‌از او سوال كنید”‌آیا جای این خوب است یا اینكه باید آن را عوض كنم؟‌”

 

  • مسئولیت آنچه را كه به زبان می آورید بپذیرید. متفاوت بودن به جز دعوا و اعصاب خرد كنی چیزی برای شما ندارد. از سوء تفاهم ها به عنوان فرصتی برای نشان دادن تفاوت خود با دیگران استفاده نكنید. برای مثال رئیس های خانم در محیط كار به صورت مستقیم خواسته های خود را بیان میكنند. مثلاً ‌اگر او بخواهد كه شما راس ساعت چهار در محلی كه او میخواهد حاضر شوید به شا میگوئد:‌”من دقیقاً‌میخواهم شما راس ساعت چهار و نه دیرتر اینجا باشید” اما در خانه او میگوید: اگر ممكن است ‌دوست دارم همه ساعت چهار اینجا باشند. اگر شما مسئولیت آنچه را كه بر زبان میآورید بر عهده بگیرید، در آن صورت از بروز سردرگمی جلوگیری میكنید.

  • قابل فهم باشید. مهمترین دلیلی كه ارتباط بین زنان و مردان را از یكدیگر جدا میكند این است كه به راحتی نمیتوانند آنچه را كه واقعاً‌ مورد نیاز است تغییر دهند.تفاوت ها باید احساس شده و محترم باشد.هنگامی كه سردرگمی و بحث پیش می آید،‌بهتر است مسائل را شفاف سازی كنید.همیشه روی این نكته پافشاری نكنید كه زنان موجوداتی پیچیده هستند. سعی كنید با پرسیدن از آنچه در جریان است آگاه شوید و در جریان امور قرار بگیرید.

توصیه ها و هشدارها:‌  بهتراست در مورد شناخت زنان مطالب بیشتری بخوانید.

نویسنده مطلب: پرویز زاهد

عموپرویز اسمی است که از فعالیت در نی نی سایت برای من به یادگار مانده است. سایت عموپرویز محلی برای بیان نظرات آزاد گروهی از دوستان کارشناس حوزه خانواده، کسب و کار و گفت‌وگو پیرامون این موضوعات است. مقالات، حاصل تجربیات نویسندگان است و با مسئولیت ایشان منتشر می‌گردد. برای همکاری در تولید محتوی میل بزنید لطفا: parviz@gmail.com تلگرام هم با این شماره در خدمت هستم: @parvizzahed

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *