Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چگونه اهداف شخصی و شخصیت خود را توسعه بدهیم؟

چگونه اهداف شخصی و شخصیت خود را توسعه بدهیم؟

موفقیت های شخصی، مرهون داشتن برنامه ای برای حرکت است. معمولاً آنچه باعث ساخته شدن اهداف شخصی و توسعه شخصیتی فرد می شود،

الزام تکمیل شخصیت و خواسته ها در زندگی فردی است. شاید شما نیز همیشه در فکر اتمام وظایف مشخصی در زندگی مانند ادامه تحصیل و یا گرفتن شغل جدید باشید. اما بدون برنامه و راهنمایی مشخص، این امر ناممکن خواهد بود. اهداف شخصی معمولاً به دو دسته تقسیم میشوند: اهداف بلند مدت و اهداف کوتاه مدت. هر کدام از این دو دارای نتایج و نیات مشخصی است و با آنها میتوانید زندگی خود را تصفیه کرده و به آنچه میخواهید برسید. البته برای رسیدن به هدف و ایجاد تغییرات دلخواه در زندگی باید وقت صرف کرد اما تازمانی که این تغییرات توسط شما اعمال شود، نتایج باقی خواهند ماند.

نیروی محرک:

اگر رسیدن به اهداف خود به اندازه کافی نیروی محرک شما برای کارها نیست، باید به دنبال یک نیروی محرک جدید بگردید. همیشه باید این نیروی محرک را در ذهن داشته و هنگامی که از رسیدن به هدف نا امید شدید، به دنبال نیروی محرک باشید. برای مثال، میخواهید یک خانه بخرید. یک نیروی محرک میتواند عکسی دسته جمعی از تمام خانواده در کیف شما باشد. با این کار، همیشه در خرید خانه خانواده شما جلوی چشمان شما خواهند بود و میدانید که برای آنها باید از خودگذشتگی انجام دهید.

اهداف کوتاه مدت:

اهداف کوتاه مدت اهدافی هستند که شما در کمتر از شش ماه آنها را انجام خواهید داد. این اهداف میتواند شامل هر هدفی باشد اما توانایی انجام آن وجود نداشته باشد. برای مثال خرید شی جدید اما نداشتن توان مالی لازم. داشتن اهداف کوتاه مدت در زندکی بسیار لازم و ضروری است چرا که هنگامی که یکی از اهداف کوتاه مدت خود را انجام دادید، این کار شما را ترغیب کرده و نیروی محرک لازم برای ادامه دادن اهداف و داشتن اهداف بلند مدت را در اختیار شما میگذارد.

اهداف دراز مدت:

اهداف بلند مدت، معمولاً اهدافی هستند که شما درآینده ای نزدیک انجام خواهید داد. اگر چه برای رسیدن به این اهداف باید وقت و انرژی بیشتری بگذارید اما دارای یک تاریخ انقضای مشخص هستند. ممکن است با گذشت زمان این اهداف قدری کم رنگ شوند، اما حس انجام آنها هیچ گاه از بین نمیرود. البته زمان انقضا به این معنی است که شما در انجام آن اهداف جدی هستید و بنابراین اهداف را پایه گذاری میکنید. خرید یک ماشین جدید، بازدید از یک کشور خارجی و یا خرید خانه همگی از اهداف دراز مدت هستند.

طرح برنامه و حرکت:

هنگامی که صحبت از اهداف شخصی به میان می آید، شما نیمتوانید طح کامل و دقیقی از آن داشته باشید. آنچه باید در ابتدا انجام دهید این است که روی طح خود فکر کرده و آن را روی کاغذ بنویسید. نوشتن اهداف بر روی کاغذ بسیار مهم است چرا که در حقیقت به عنوان نوعی اعتراف برای خودتان به شمار میرود.

قدم بعدی، برنامه ریزی روی مراحلی است که شما بری رسیدن به هدفهای کوتاه مدت و بلند مدت خود به آنها نیاز دارید. روی هر چیزی که برنامه را مینویسید مهم نیست فقط باید آن را جایی قرار بدهید که جلوی چشمتان باشد و بتوانید آن را ببینید. البته آنچه اهمیت دارد این است که وقت زیادی برای نوشتن اهدافتان تلف نکنید.

مثبت نگر باشید:

  به یاد داشته باشید که همیشه برای رسیدن به اهداف زمان لازم است. بهترین کار این است که مثبت نگر بوده و روی آنچه که میتوانید و میخواهید تغییر دهید تمرکز کنید. هر چه زمان بیشتری بگذرد، نتایج بیشتری برای شما آشکار خواهد شد. اگر برای خلاق ماندن و تمرکز بر روی هدف به فعالیت نیاز دارید، میتوانید پیاده روی انجام دهید، با حیوان خانگی مورد علاقه و یا دوستان خود وقت بگذرانید و یا یوگا انجام دهید. با یک ذهن آرام و درست، میتوانید به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید.

ارسال نظر

نظرات پس از تائید منتشر می شوند.

درباره بیتا خوئی

لیسانس زبان فرانسه - علاقه مند به موضوعات مربوط به خانواده، سلامت و مد

اینجا کجاست؟

عموپرویز اسمی است که از فعالیت در نی نی سایت برای من به یادگار مانده است.

سایت عموپرویز محلی برای بیان نظرات آزاد گروهی از دوستان کارشناس حوزه خانواده، کسب و کار و گفت‌وگو پیرامون این موضوعات است. 

مقالات، حاصل تجربیات نویسندگان است و با مسئولیت ایشان منتشر می‌گردد.

برای همکاری در تولید محتوی میل بزنید لطفا

parviz@gmail.com

تلگرام هم با این شماره در خدمت هستم

09122345154

این هم کانال من در باب آداب تجارت الکترونیک

اطلاع رسانی


نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 14642
  • بازدید دیروز: 11867
  • بازدید کل: 6670556